Call of Duty: Black Ops 6 tanıtım tarihi belli oldu!

Activision, bu yılın büyük oyunu olarak Call of Duty: Black Ops 6 ‘yı resmen duyurdu. Oyunun resmi olarak tanıtılacağı ve fragmanının yayınlanacağı etkinliğin tarihi de açıklandı. Bunun dışında oyunun hakkında birkaç sızıntı da mevcut.

Call of Duty: Black Ops 6, 9 Haziran’da tanıtılacak

9 Haziran Pazar günü Xbox Games Showcase’in hemen ardından Black Ops 6 Direct etkinliği gerçekleştirilecek.

Black Ops 6, Treyarch’ın lider stüdyo olarak dört yıl üzerinde çalıştığı bir proje. Bu süre, Call of Duty serisi için alışılmadık bir durum, çünkü genellikle üç yıllık bir geliştirme süreci oluyor. Pazarlama sloganı ise “The Truth Lies” olarak belirlendi. Raven Software de oyunun geliştirilmesinde önemli bir rol oynadı.

Sızan bilgilere göre Black Ops 6, önceki oyun Black Ops: Cold War’un 1980’ler dönemindeki hikayesini, 1990-91 Körfez Savaşı’na taşıyacak. Ancak teaser, ABD’de bir tür iç savaş yaşandığını ve gizemli Cerberus logosunun kullanıldığını ima ediyor. Insider Gaming’den sızıntılarıyla bilinen Tom Henderson, oyunun 25 Ekim’de çıkış yapmasını bekliyor.

Microsoft, geçen Ekim ayında Activision Blizzard’ı 68,7 milyar dolara satın alarak Call of Duty serisini bünyesine katmıştı. Diğer haberler, Call of Duty’nin Xbox Game Pass’e geleceğini ve bu durumun abonelik hizmeti için fiyatlandırma katmanlarında değişiklik yapabileceğini öne sürüyor.

Call of Duty: Black Ops 6 ’nın tanıtım etkinliği, oyun dünyasında büyük bir heyecan yaratmış durumda. Treyarch ve Raven Software’in uzun süredir üzerinde çalıştığı bu yeni oyun, serinin hayranları tarafından merakla bekleniyor.

9 Haziran’daki etkinlik, oyunun hikayesi ve oynanışına dair daha fazla bilgi edinmek için büyük bir fırsat olacak. Call of Duty serisinin yeni halkası, hem eski hayranları hem de yeni oyuncuları etkileyecek gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir