Hasan Arat’tan Sergen Yalçın ve Şenol Güneş Açıklaması

Süper Lig devi Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, yeni teknik direktör ile ilgili sürecin Trabzonspor’la oynanacak Türkiye Kupası finalinden sonra hızlanacağını belirtti. Arat yeni sezon hedefleri, yeni teknik direktör ve Transfer planına ilişkin de açıklamalarda bulundu.

YENİ TEKNİK DİREKTÖR YANITI

Beşiktaş’ın yeni teknik direktörüyle ilgili Hasan Arat, “Sergen ve Şenol hocam Beşiktaş’ın çok önemli insanları. Ayrışmaya gidilmesini doğru bulmuyorum. Her iki hocamın da Beşiktaş’ın gündeminde olacağına inanıyorum. 23 Mayıs bittiğinde liglerde de durum belli olur. Serdar Topraktepe’yle görüşeceğiz ilk. Her şey olabilir. Asla, asla demeyeceksin. Otururuz konuşuruz. Sergen Yalçın, Şenol Güneş ve Nuri Şahin Türkiye’nin kıymetleri. Yabancı hocalarla ilgili de görüşüyoruz. 23 Mayıs’a kadar kimseyle görüşmeyeceğiz. Tercihimizi daha çok Türk hocaya doğru götürmek istiyoruz. Şartlar ne gösterir bilmiyorum. Arkadaşlarım Türk hoca konusunda daha sıcak. Oturacağız ve konuşacağız. Şu anda buna konstantre değiliz. Sergen Yalçın, Şenol Güneş ve Nuri Şahin dışında Türk adaylar da var. Yerli olunca illa Türkiye’den olması gerekmiyor. Görüşmeleri bitireceğiz. Şartları göstereceğiz. Bu sefer zamanımız var. Şubat ayında zamanımız yoktu. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. 23 Mayıs’tan sonra bu süreç hızlanacaktır. Yönetim kurulumuz bu işlerle uğraşıyor.” dedi.

Cenk Tosun ve Salih Uçan’ın yeni kontratlarıyle ilgili Arat, “Kupa sonuna kadar yeni sözleşme için görüşmeyelim dedim. Cenk’e de Salih’e de keşke imzalasaydınız dedim. Serzenişlerinde haklı olabilirler. Her şey çok kötü gitti. Şu anda Beşiktaş’ın derdi sözleşme yapmak değil. Cenk’e bir şey söyleyebilir miyiz? Bu işleri dikkatli yapmak lazım. İnsanları incitmemek, tribüne atmamak lazım. Sporcumun yuhalanmasını kabul etmiyorum.” ifadelerini kullandı.

“SEMİH BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZ”

Semih Kılıçsoy’la ilgili Hasan Arat, “Semih bizim kırmızı çizgimiz. Avrupa Şampiyonası’na gideceğine inanıyorum. Özel bir yetenek. Samet abisi onun her şeyiyle ilgileniyor. Beşiktaşlının kahramanı şu anda. Avrupa Şampiyonası’nda oynamayı hak ediyor. Montella’yla 3 hafta önce konuştuk. Ben oyuncuma sahip çıkarım. 10 yaşından beri bu çocuk gol atıyor. Bulduğu anda atıyor. Bu krizde Semih, Demir Ege ve Mustafa (Hekimoğlu) gibi oyuncular bulmak önemli. Santos giderken çok güzel sözler söyledi, bir rapor verdi.” dedi.

Arat ayrıca, “Tedbirli davranacağız. Bonservis ödemeden sözleşmeleri biten oyuncularla görüşüyoruz. Bonservisi Muçi gibi genç oyunculara ödemek isteriz. Defansta tecrübeli oyuncuya ihtiyacımız var. Ramos gibi maliyetli oyuncuyu alma ihtimalimiz yok. Mutlaka tecrübeli defans oyuncularına ihtiyacımız var. Tayyip Talha’nın dönmesi çok önemli. Rashica, Muci geldikten sonra oyunu değişti.” açıklamasında bulundu.

TRANSFER PLANI

Transfer planına ilişkin Hasan Arat şunları söyledi, “Antrenör kararını vereceğiz. Hocayla birlikte transferi yapacağız. Biz alternatifleri konuşacağız. Kendi bütçemize göre transfer yapacağız. Belirli oyuncuları göndermeden transfer yapamazsınız. Beşiktaş’ın şampiyonluk dışında başka bir hedefi olamaz. Dolayısıyla hedefimiz şampiyonluk. Bakhtiyor yabancı statüsünde değil. Onun dışında gördüğüm kadarıyla önemli değişikler olabilir, olmak zorunda. Yabancı kuralı çok acele alındı. Bizim elimizde çok fazla oyuncu var. Bir çözüm bulmamız gerekiyor. Yapacak bir şey yok. Çok sıkıntılı kontratlar var. Oynayan insanları üzüyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir